053-7102700
מוקד ייעוץ והזמנות
stat view

קצת על צימרים בכחל

כחל, ישוב קהילתי בגליל המזרחי, כ- 5 ק"מ מדרום מערב לצומת עמיעד ושייך למועצת מבואות חרמון. המקום בו שוכן כיום מושב כחל, הנמצא בגובה של מאה וארבעים מטר מעל לפני הים, כונה בעבר "מעין עין כחל". השם כחל נהגה כנראה בהשפעת מימיה הכחולים של ימת כינרת הסמוכה. עוד סברה היא שהיישוב נקרא על שם הציפור כחל. מיקומו של היישוב, בין הגליל העליון לבין הגליל התחתון, מעל הכנרת והעובדה שהוא צופה על נחל עמוד הפכו אותו ליעד אטרקטיבי לצימרים.

כחל נוסד בשנת 1980 כמושב המיועד להתיישבות של בני מושבי הגליל. בתקופה ההיא נבנו בו 40 יחידות. מאוחר יותר הורחב  היישוב ע"י הקמת שכונה בת 30 יחידות, ובכך הפך כבר להיות ישוב קהילתי. כיום ( 2008) עומד מספר התושבים  ביישוב כחל על 345 והוא מתוכנן להכיל עד 100 משפחות בעתיד הקרוב. התושבים החקלאיים בכחל מתפרנסים כיום בעיקר מגידול מטעים, בקר לבשר ומעט לול. השאר מעבודות מחוץ לישוב, תיירות צימרים ויזמויות שונות.

צימרים בכחל

אתר הפסגה מציג בכחל  את צימרים "רומנטיקה במרום". מדובר בצימרים מיוחדים שתמיד מרגשים. בתוך השקט הכחול בנו יהודית וישראל שני צימרים  מפנקים רומנטיים ומבודדים: בקתות עץ המופרדות אחת מהשנייה באופן מוחלט.  

עוד מציע אתר הפסגה בכחל את צימרים "סוויטות בצל האלה". מדובר בצימרים רומנטיים, מפנקים ויוקרתיים . החמימות עוטפת את האלגנטיות של הסוויטות, ההקפדה על הניקיון בצימרים היא לעילא, את מצעי התחרה המכסים את המיטה הענקית אסור לשכוח.  מתחם "בצל האלה", מכיל שני צימרים רומנטיים עם נוף, בקתות עץ מקסימות וייחודיות עם טאצ' נשי של אינטימיות.

אורחי הצימרים החפצים לטייל באזור כדי שידעו כי מכחל יש תצפית יפה על נחל עמוד תחתון וה"סיפון". עוד כדאי לבקר בכורזים - ישוב קדום, ובמסלול נחל עמוד עליון.

תגובות על הכתבה