053-7102700
מוקד ייעוץ והזמנות
stat view

נתיב השיירה

 עוד על צימרים בצפון הארץ הממוקמים בגליל המערבי בנתיב השיירה: נתיב השיירה  הינו מושב השייך לתנועת המושבים. מיקומו במישור חוף הגליל, 3 ק"מ מדרום-מזרח לנהריה. משייכו מבחינה מוניציפלית למועצה אזורית מטה אשר. כיום, הוא מונה 436 תושבים.

כאורחים בצימרים בנתיב השיירה כדאי שתדעו מהו מקור השם. "נתיב השיירה" נקרא לזכר לוחמי שיירת יחיעם, שנהרגו במלחמת העצמאות, בעת שניסו לפרוץ את הדרך אל יחיעם הנצורה. המושב הוקם שנתיים אחרי מלחמת העצמאות, בשנת -1950, בידי קבוצה של עולים מעיראק ומאיראן, על אדמות הכפר הערבי הנטוש אל-ע'בסייה ונקרא תחילה דובא ("שפע").  

 הצימרים בנתיב השיירה בעלי מוניטין נכבד בתחום האירוח האיכותי והשירות המפנק במיוחד. אתר הפסגה מציע לכם מספר חלופות מכובדות לאירוח בצימרים רומנטיים, מבודדים ואיכותיים במיוחד.

צימר כזה הוא "הנתיב לאוהבים". הצימר, שכשמו כן הוא גורם לכם "להתאהב בפעם השנייה..." להתאהב בפרטיות בלב מטע אבוקדו, להתאהב בשקט ירוק ופראי להתאהב בפרטיות והאיכות שבצימרים המספקים חוויה רומנטיות להפליא.  

צימר נוסף שמציע אתר "הפסגה" בנתיב השיירה הוא  "נחלת עדן". "נחלת עדן"  הוא צימר רומנטי ומפנק במיוחד שמפנה מקום לאהבה... הצימר מציע לאורחיו שתי בקתות עץ מבודדות ורומנטיות המבצבצות (כמו בסיפור אגדה) מתוך מטע בננות המקיף אותן לחלוטין. הפרטיות במקום מוחלטת. כל פרט במקום משדר מרחב לתחושת הזוגיות. אם נוסיף את זה לכמות ה"פינוקים" המוגשת בשפע נדיר, הרי שמדובר במימוש מוחלט של פנטזיה. מדובר כאן בצימרים מבודדים, איכותיים ונדירים בהחלט.

לאורחי הצימרים שרוצים לצאת לטייל באזור, מומלץ לבקר בחופי אכזיב הקסומים, בראש הנקרה ובנקודה מוכרת פחות- בשיח דנון.  על הגבעה בסמוך לנתיב השיירה שכן פעם הכפר הערבי אל ע'בסיה. היום, ניתן למצוא במקום את קבר השייח המקומי ואת העצים שפורחים באביב ומניבים פרי בקיץ. חלקי בגדים ישנים התלויים על עץ, ליד הקבר, מעידים כי האיש שקבור כאן נחשב לצדיק. כמו במקומות אחרים בעולם, גם כאן, נוהגים המאמינים לשטוח את בקשותיהם לפני הצדיק, ולבסוף להשאיר במקום פריט שנגע בגופם. שימו לב: לא מדובר כאן באתר פיקניקים מוכרז, אלא סתם במקום חביב, להשתרעות ורביצה.

תגובות על הכתבה