053-7102700
מוקד ייעוץ והזמנות
stat view

עוד על צימרים בגולן, בכורזים

 כורזים הוא ישוב כפרי קהילתי  בצפון הכינרת, סמוך לצומת עמיעד , על הדרך מטבריה לראש-פינה. במרחק 20-30 דקות נסיעה מצפת, מטבריה, מקרית-שמונה ומכרמיאל.

נופשים המעוניינים לנפוש באותם צימרים יוקרתיים או רומנטיים אשר מציע מדריך הפסגה ישמחו לשמוע שהיישוב, שגבהו 370 מטר מעל פני הים,  צופה לכנרת וסביבותיה, אל הגולן  ואל פסגות החרמון והגליל.

כיום חברות בכפר כ103- משפחות, המאכלסות את שטח האכלוס הראשון של הכפר. סמוך לאתר כורזים נמצא אתר היישוב העתיק כורזים. כורזים הינו יישוב  קדום מתקופת המשנה והתלמוד, שעמד על תילו מתחילת המאה הראשונה לספירה ועד המאה השמינית. כורזים הקדומה זוהתה באתר ארכיאולוגי שנקרא ח'רבת כראזה כ-4 קילומטר צפונית לכפר נחום.  כיום האתר הינו גן לאומי. במקום נתגלו מבנים רבים והחשוב שבהם הוא בית כנסת. מלאכת שחזור נעשתה לא רק בבית הכנסת אלא בעיר כולה, רחובותיה ובתיה. כמו כן נתגלו מקווה, בורות מים, שלושה בתי בד. ושוחזרו בתים רגילים.

הישוב החדש "כורזים"עלה לקרקע בשנת 1982, ביוזמה פרטית של כמה משפחות. הוא משתייך להתאחדות האיכרים והוקם במטרה ליצור מסגרת התיישבות פרטית המעניקה לתושביה איכות חיים.

צימרים בכורזים

כיאה ליישוב המעניק לתושביו איכות חיים, בכורזים תמצאו צימרים רבים. אתר הפסגה מציע לכם את הצימרים האיכותיים מביניהם. צימר "ויסטה בוניטה" הוא צימר עם נוף, הצימר שייך גם לקטגוריית המפנקים באתר.

כאמור, המקום מציע נוף קסום ומיוחד, פתוח לכל הכוונים המהווה ממש מפגש בין מים הרים ושמיים.
  הכול מאוד קרוב: הכנרת, רמת הגולן, החרמון, הרי צפת והגליל, כולם, להושיט יד ולגעת. ניתן למצוא כאן צימרים יוקרתיים, צימרים עם בריכה, צימרים רומנטיים ומגוון נוסף. ראוי להוסיף גם כי צימר "ויסטה בוניטה"  אינו רק צימר מפנק אלא גם צימר רומנטי .  לאורחי הצימרים החפצים לצאת ולטייל מחוץ לצימר,כדאי לדעת כי ניתן לטייל באזור הגליל העליון שבקרבת מקום, הגולן ואיזור הכנרת, על שלל האתרים והפעילויות,  מאוד מומלץ לטייל לגן המקיף את היישוב הקדום כורזים, שעמד כאן בתקופת המשנה והתלמוד.

עוד כדאי לדעת כי סמוך לכורזים ניתן ליהנות מחוות סוסים ומבחר אטקרציות.

 

תגובות על הכתבה

randomness