053-7102700
מוקד ייעוץ והזמנות
stat view

עוד על צימרים בכמון

בגובה של 600 מטר מעל פני הים, בתוך חורש טבעי, בראש הר כמון, מזרחית לכרמיאל , הוקם היישוב כמון, שהיום שייך למועצה האזורית משגב. היישוב שוכן על שתי הפסגות המזרחיות של הר כמון, מזרחית לכרמיאל , בגובה 602 מ' מעל פני הים.

היישוב נוסד בשנת 1980 על ידי שבע משפחות בלבד. לרשות המשפחות לא עמדו צימרים מפוארים אלא  קרוואנים, עוקב מים וגנרטור. דרך עפר שהתפתלה לאורך 10 ק"מ שימשה כדרך הגישה ליישוב. אך מראשית ימיו, משך אליו כמון אוכלוסיה מגוונת ואיכותית. 

כיום, כמון הינו יישוב קהילתי, מהישובים הותיקים והמבוססים בחבל משגב. מספר תושביו כיום עומד על  130 משפחות (2008) והוא מתוכנן לגדול לגודל של 250 משפחות.

צימרים בכמון

אורחי הצימרים בכמון יוכלו להנות מנוף נהדר הנשקף מכל בית ולמעשה מכל טוב הגליל. היישוב צופה על רכס שגור  והרי מירון, צפת, בקעת בית הכרם ונחל צלמון מצפון. ממערב ניתן לצפות על העיר כרמיאל, גבעות משגב וקו האופק של הים התיכון ומפרץ חיפה. מדרום קורצים הרי ויערות הגליל התחתון  ויישובי בקעת סכנין והרי נצרת וממזרח - מנצנצים נופי הכנרת ואורות הגולן .ביום של ראות טובה ניתן להשקיף גם גם על הר תבור והגלבוע.

הנוף, האוויר, הבדד המזהיר, כולם ביחד וכל אחר לחוד הם שהובילו למעשה להקמתם של צימרים בכמון, שצצו כפטריות אחרי הגשם. הצימרים צופים לנוף הפתוח ומעניקים תחושת  חופש, האופיינית כל כך לשהייה בצימר במקום  המיוחד הזה.

לידיעת אורחי הצימרים הרוצים לטייל מעט באזור: מכניסת היישוב יוצא מסלול טיול לכל המשפחה העובר בואדי כמון. זהו ואדי סבוך הנשפך עד לפאתי היישוב מעלה צביה. לאורך הואדי ישנו מעין קטן בשם "עין כמון" . כמו כן, חשוב לדעת כי על הר כמון, בצמידות ליישוב כמון נמצא היישוב הבדואי כמאנה. לאחר שנים רבות בו נחשב ככפר "לא מוכר", תוכנית המתאר שלו אושרה ותשתיות ציבוריות מוקמות בו. ניתן לטייל גם בו.

אתר הפסגה מציג בכמון את הצימר "מים לים". מתחם צימרים רומנטי ופסטורלי, עם נוף פנוראמי מרשים. כשאנו מדברים על הצימר "מים לים" אנו מדברים על  צימרים עם לב, וחיבוק מים לים.

אגב, כל חפץ ושכיית חמדה  בצימר הם מעשה ידיו של שמעון, המארח (מהבנייה, הריהוט, העיצוב פנים, ועד לכל הפינוקים הקטנים)     

 

תגובות על הכתבה

randomness