053-7102700
מוקד ייעוץ והזמנות

בדוק זמינות ומחיר

לדוגמה 16-06-2019
לדוגמה 16-06-2019

שלושת מקורות הירדן שאתם חייבים לבקר בהם

מדינת ישראל ידועה בהיותה מדינה עם אקלים חם ברוב חודשי השנה, עם בעיה קשה של חוסר במשקעים וחורפים שחונים שהגיעו זה אחרי זה ברצף של מספר שנים. אבל גשמי הברכה שירדו עלינו לטובה בחורף של שנת 2019 יצרו כאן מצב שלא נראה בישראל כבר זמן רב: נחלי הצפון שוצפים וקוצפים עם זרימה חזקה ומלאה, ולא רק מרווים את האדמה ומעלים את מפלס הכנרת – אלא גם מהווים אטרקציה תיירותית לאלפי מטיילים.

על ידי: מערכת האתר 20/01/2019
כן, חבל הארץ הצפוני של מדינת ישראל תמיד נחשב ירוק, פראי ויפה, עם חשיבות היסטורית וארכיאולוגית ושפע של אטרקציות ופעילויות למטיילים. זו הסיבה בעטיה עשרות צימרים למשפחות וכמובן צימרים בצפון לזוגות מתמלאים לאחרונה באורחים שמגיעים ליהנות מן הזרימה המרהיבה בנחלים, שספק אם תיראה כאן בעוצמה דומה בשנים הבאות.

אז אם כבר הזמנתם צימרים בצפון, איפה כדאי לבקר? יש נחלים רבים באיזור, אבל הפעם בחרנו להתמקד בשלושת הגדולים והמפורסמים ביותר ביניהם – אלה הם שלושת מקורות נהר הירדן, ומומלץ מאוד לשלב חופשה בצפון עם ביקור בלפחות אחד מבין השלושה:

1. החצבני (נחל שניר)

הארוך ביותר מבין מקורות הירדן הוא נחל גועש עתיר פיתולים, צמחיה ואיזורים שבהם אפשר לטבול במים בכיף. השמורה שמקיפה את הנחל מציעה שלל מסלולי טיול הן לאנשים מן השורה שפשוט רוצים ליהנות מקצת טבע והן למיטיבי לכת שמומלץ כי יביאו עימם משקפת ומגדיר ציפורים.

2. הבניאס (נחל חרמון)

לנחל הזה, גם הוא מקור משמעותי לנהר הירדן, אסור להיכנס ואסור לטבול בו. מצד שני, הנופים שלאורכו הם פיצוי הולם שיגרום לכם לשמוח על כך שנשארתם יבשים – ובפרט מפל הבניאס שבסוף המסלול, עליו ניתן להשקיף מרחבת תצפית גדולה ויפה.

3. נחל דן

ביקור בנחל דן יקח אתכם אל ג'ונגלים של ארץ רחוקה: צמחיה עשירה ועבותה, פלגי מים קוצפים, בריכות צלולות ושפע של מיני בעלי חיים שונים ומשונים, ביניהם סרטנים, דגים ולטאות. אם אתם מבקרים בנחל דן דרך שמורת תל דן הסמוכה לקיבוץ הנושא את אותו שם, אל תחמיצו את הטבילה בבריכת השכשוך הניצבת בלב השמורה.

תגובות על הכתבה

אולי יעניין אותך גם: